powerbrain-400x270 (1)Jeśli z jakichś powodów nie udaje się przeprowadzić badania w szpitalu, przychodni, klinice zapraszamy do korzystania z usługi BADANIE EEG W DOMU.

Badanie EEG możemy wykonać w warunkach domowych, a także w innych placówkach – medycznych, opiekuńczych itp, w których nie ma dostępu do sprzętu. Możemy wykonać badanie praktycznie o każdej porze dnia i nocy w Warszawie i okolicach.

Cena badania jest ustalana indywidualnie, w zależności od lokalizacji, a także pory dnia/nocy.

Badanie EEG
EEG to badanie czynności bioelektrycznej mózgu. Nieinwazyjne i bezbolesne. Polega na umieszczeniu na głowie elektrod, za pomocą których zbierana jest aktywność bioelektryczna mózgu.

Wskazaniem do badania są:
– epilepsja lub jej podejrzenie
– silne bóle głowy m.in. migreny
– zaburzenia snu
– diagnostyka neurologiczna
– diagnostyka wstępna do terapii psychologicznych/psychiatrycznych
– diagnostyka kontrolna
– uprawianie kontuzyjnego, wyczynowego sportu
– diagnostyka przed zawodami

W różnych przypadkach trzeba zastosować inne rodzaje badań. Są to badania w czuwaniu lub też we śnie – jest to bardzo ważne, gdyż niektóre problemy ujawniają się sporadycznie w specyficznych sytuacjach. O rodzaju badania decyduje lekarz zlecający badanie.
Badania wykonywane w naszej pracowni są opisywane przez specjalistę mającego wieloletnie doświadczenie w analizie sygnału EEG.

Przygotowanie do badania EEG:

Przed badaniem pacjent powinien:
– zjeść lekki posiłek
– nie pić napojów pobudzających, zawierających kofeinę (np. kawa, mocna herbata, napoje energetyzujące, coca-cola), alkoholu
– w dzień poprzedzający badanie umyć głowę
– nie używać lakierów, żeli do włosów
– przyjąć leki wg wskazań lekarza

– dodatkowe zalecenia do badania EEG we śnie znajdują się poniżej w punkcie „przygotowanie do badania EEG we śnie”

Na badanie należy przygotować:
– specyficzne zalecenia od lekarza kierującego na badanie (np. skierowanie), czy badanie ma przebiegać standardowo, czy ma być wykonane we śnie, czy w czuwaniu
–  spis aktualnie przyjmowanych leków
– dokumentację medyczną (poprzednie badania EEG lub inne badania głowy, jeżeli się odbyły)

Osobie wykonującej badanie należy niezwłocznie zgłosić wszelkie nagłe dolegliwości (np. bóle głowy, zawroty, senność).

Badanie EEG we śnie

Badanie EEG we śnie wykonuje się przy zaburzeniach snu, czasami u dzieci niespokojnych, u których niemożliwe jest wykonanie badania w czuwaniu lub jeżeli objawy kliniczne występują we śnie. O rodzaju badania decyduje lekarz zlecający badanie.
Badania wykonywane w naszej pracowni są opisywane przez specjalistę mającego wieloletnie doświadczenie w analizie sygnału EEG.

Przygotowanie do badania EEG we śnie:

Jeśli zalecane jest badanie EEG we śnie to należy wykonać je po częściowo lub całkowicie nieprzespanej nocy rano lub wieczorem (w przypadku badania wieczorem zalecane jest wcześniejsze wybudzenie rano i nie spanie w dzień – nawet małe dzieci).

Ponadto bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do zaśnięcia przed badaniem, nawet do krótkiej drzemki, gdyż później może być problem z zaśnięciem.
Nie można stosować napojów pobudzających, zawierających alkohol, kofeinę (np. kawa, mocna herbata, napoje energetyzujące, coca-cola).

W badaniu we śnie nie tylko istotny jest zapis snu, ale również zasypiania i wybudzania, dlatego dopiero po założeniu czepka, podłączeniu sprzętu rozpoczynamy badanie i dopiero wtedy pacjent może zasypiać. Po zarejestrowaniu zasypiania oraz snu następuje wybudzenie, które również musi zostać zarejestrowane.

Zabrania się przyjmowania preparatów ułatwiających zasypianie przed badaniem.

Należy założyć wygodną do snu odzież.

Dla małego dziecka wskazane jest napojenie lub nakarmienie po założeniu elektrod co ułatwia zasypianie.

Dziecko może mieć przy sobie rzeczy ułatwiające zaśnięcie: smoczek, maskotka, pielucha, kocyk, muzyka, książka, bajka itp.


W przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci zapisania się na badanie zapraszamy do kontaktu.