Przygotowanie/ przebieg badania/ płatności/ wyniki

1. Przygotowanie do badania
2. Przebieg badania
3. Sposoby płatności i koszt badania
4. Wyniki i zapis badania

1. Przygotowanie do badania:

• Należy poinformować technika o wszystkich lekach, suplementach, ziołach przyjmowanych w ciągu ostatnich dwóch tygodni przed badaniem (np. tabletki, syropy, spray do nosa, krople do oczu lub uszu, maści itd zwłaszcza jeżeli w swoim składzie zawierają sterydy lub antybiotyki). Najlepiej byłoby poinformować jeszcze przed badaniem, co umożliwi ewentualne przełożenie badania na inny termin (niektóre substancje mogą modyfikować zapis co może sprawić, że badanie będzie niewiarygodne, wtedy najlepiej byłoby odczekać z wykonaniem badania około 1-2 tygodni od podania ostatniej dawki leku). Nie należy na własną rękę odstawiać leków przepisanych przez lekarza

• Prosimy o przygotowanie dokumentacji medycznej oraz ewentualnych filmików obrazujących ataki lub niepokojące incydenty.

• Dzień przed badaniem lub najpóźniej klika godzin przed badaniem prosimy o umycie głowy szamponem bez odżywek lub emolientów oraz nie olejowanie głowy. Skóra głowy i włosy powinny być czyste, nie pokryte żelami, lakierami itp. Mycie głowy tuż przed samym badaniem jest niewskazane, ponieważ głowa oraz włosy nie mogą być mokre/wilgotne podczas badania, natomiast głowa wysuszona suszarką chwilę przed badaniem może być bardziej podatna na pocenie.

2. Przebieg badania

• Badanie może zostać przeprowadzone w godzinach 9:30-15:00 (o godz. 13:00 najpóźniej może rozpocząć się badanie).

• Technik potrzebuje około 30 min na przygotowanie do badania: rozłożenie sprzętu, przymierzenie czepków, żeby wybrać odpowiedni rozmiar, włożenie elektrod w czepek, przygotowanie głowy, założenie czepka z elektrodami, wlanie żelu do elektrod (przy pomocy strzykawki z tępą igłą), dlatego przy ustalaniu godziny badania należy uwzględnić czas przygotowania.

• Po upewnieniu się, że technicznie zapis jest prawidłowy można rozpocząć rejestrację.

• Standardowo badanie EEG w czuwaniu zajmuje około 25-30 min i zawiera: otwieranie i zamykanie oczu, Fotostymulację (FS) oraz Hiperwentylację (HW).

FS- Fotostymulacja to aktywacja polegająca na zastosowaniu lampy stroboskopowej, umieszczonej w odległości 20-30 cm od oczu badanego, świecącej czerwonym światłem w różnych częstotliwościach.
HW – Hiperwentylacja to aktywacja polegająca na głębokim oddychaniu przez około 3-4 min

• W sytuacji kiedy osoba badana nie może/nie potrafi/nie chce wykonać, żadnego polecenia, wtedy podczas całej rejestracji może np. oglądać film, a standardowe, wyżej wymienione aktywacje, można spróbować wykonać biernie (np. pomóc zamknąć oczy zasłaniając je rękami, wykonać FS podczas oglądania filmu).

3. Sposoby płatności i koszt badania

Możliwa jest płatność gotówką od razu po badaniu lub przelewem po otrzymaniu na adres e-mail faktury, w której są zawarte dane do przelewu. Fakturę otrzymają Państwo w przeciągu kilku dni od badania.

Wszystkie informacje na temat kosztu badania zawarte są w zakładce CENNIK.

4. Wyniki i zapis badania

Wyniki badania to: opis badania oraz kilka stron fragmentów zapisu badania, wybranych przez osobę opisującą (dr Grażyna Rusek). Otrzymają je Państwo mailowo w przeciągu 7-14 dni od dnia wykonania badania. Dodatkowo możecie Państwo odebrać wyniki z siedziby firmy w Warszawie na Żoliborzu z pieczątką i podpisem osoby opisującej. Po odbiór wyników należy umówić się z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Zapis całego badania możecie Państwo otrzymać na adres e-mail.