Chcesz, aby Twoje dziecko aktywnie spędziło wakacje? Zapraszamy na nasze zajęcia, dzięki którym Twoje dziecko spędzi pożytecznie czas, pobawi się, nauczy nowych rzeczy, rozwinie się i w przyjemny sposób przygotuje się do kolejnego roku szkolnego/przedszkolnego.

Będą to zajęcia:
– ruchowe
– muzyczne
– relaksacyjne
– manualne
– plastyczne
– logorytmiczne
– ogólnorozwojowe

Wakacje z Neurosferą dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym.
Zajęcia będą odbywały się w grupach 3-4 osobowych.
Cena zajęć na miesiąc to: 550 zł.
Zajęcia poprowadzi: Kinga Zielińska – pedagog specjalny, logopeda

Dokładne dni i godziny zajęć będą ustalane i dostosowywane do wszystkich uczestników grupy. W zależności od wieku dzieci w grupie, zajęcia dostosowane są  pod względem stopnia trudności. Rodzaj zajęć może być także dostosowany do preferencji dzieci i rodziców.

PRZYKŁADOWY PLAN ZAJĘĆ LIPIEC 2015
DATA I GODZINA NAZWA ZAJĘĆ
01.07 (środa) 10:00 Spotkanie z nutką.
03.07 (piątek) 10:00 Zabawy z Plastusiem.(Co to za plastelinowe ludki?)
06.07 (poniedziałek) 10:00 Tańczący języczek.
08.07 (środa) 10:00 Spotkanie z nutką.
10.07 (piątek) 10:00 Zabawy z Plastusiem.(Znacie te owoce? Kolorowa sałatka)
13.07 (poniedziałek) 10:00 Gdzie jest MEMO?
15.07 (środa) 10:00 Spotkanie z nutką.
17.07 (piątek) 10:00 Zabawy z Plastusiem. (Nawlekamy na sznurek. Z makaronu można zrobić korale węża i wiele innych rzeczy)
20.07 (poniedziałek) 10:00 Tańczący języczek.
22.07  (środa) 10:00 Spotkanie z nutką.
24.07 (piątek) 10:00 Zabawy z Plastusiem. (Wakacje – plany i wspomnienia. Praca z wykorzystaniem materiałów o różnej strukturze i ziarnistości)
27.07 (poniedziałek) 10:00 Gdzie jest MEMO?
29.07 (środa) 10:00 Spotkanie z nutką.
30.07 (piątek) 10:00 Zabawy z Plastusiem. (Pomalujmy paluszkami)

OPIS ZAJĘĆ:

12437419_sSPOTKANIE Z NUTKĄ Każde dziecko lubi muzykę. Każde rusza się w rytmie – swoim albo tym, który słyszy. Spotkanie z nutką, to zajęcia muzyczne dla dzieci w różnym wieku. Co robimy na tych zajęciach? Śpiewamy? Oczywiście! Dodatkowo uczymy się nowych piosenek, staramy się pokazywać to, o czym śpiewamy. Uczymy się znanych już piosenek z animacją ruchową albo wymyślamy taką animację, do piosenek, które jej nie mają. Bawimy się w ,,Starego niedźwiedzia..”, ,,Kółko graniaste…” i w inne zabawy, które powoli zaczyna zasłaniać nam komputer. Słuchamy piosenek, które dzieci zapamiętały w przedszkolu/ w domu. Męczymy się przy tym bardzo, więc na koniec… wykorzystujemy inną wartość muzyki – wyciszenie – i korzystamy z elementów relaksacji!

Zajęcia te mogą przybierać różną postać – w zależności od wielu dzieci i humoru panującego w grupie. W ramach tych zajęć stosujemy też elementy Programu Aktywności M. i Ch. Knillów.

Czas trwania: 2 x 30 min (10 min przerwa)

serce z rąk białeZABAWY Z PLASTUSIEM Plastuś był z plasteliny, ale… czasy się zmieniają. A zajęcia plastyczne mogą przybierać różne postacie. Plastelina może się na nich pojawić, ale oprócz tego :

– malowanie farbami bez pędzla (niech pracują paluszki i dłonie)

– masa solna (nasz nowy przyjaciel!)

– zajęcia kulinarne (nie wymagające pieczenia, smażenia i gotowania – ale sałatki z owoców, wiosenne kanapeczki czy warzywne stwory chętnie zrobimy)

– zajęcia z papierem, bibułą i klejem (czyli witraże i inne cuda)

– zajęcia okazjonalne (urodziny i inne ważne dni w roku muszą być uczczone laurką, bukietem albo innym wyjątkowym prezentem)

– zajęcia z wykorzystaniem różnych produktów (makaronu, kaszy, ryżu itp.)

i mnóstwo innych pomysłów, jakie tylko wpadną nam do głowy (dzieci też decydują!).

Czas trwania: 2 x 30 min (10 min przerwa)

 TAŃCZĄCY JĘZYCZEK Czy logopedia jest tylko dla dzieci z wadą wymowy? Nie! Tańczący języczek, to zajęcia logorytmiczne. Podczas tych zajęć dzieci mogę pośpiewać, poruszać się rytmicznie, usprawnić swoją wymowę, rozwinąć słownik czynny i bierny. Zajęcia zawsze mają swój temat przewodni oraz zawierają w sobie: ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, rozwijanie słownika, poprawę wyrazistości mówienia oraz dobrą zabawę w małej grupie.

W zależności od wieku dzieci w grupie, zajęcia dostosowane są  pod względem stopnia trudności.

Czas trwania: 2 x 30 min (10 min przerwa)

14767229_sGDZIE JEST MEMO? Podczas tych zajęć nie będziemy szukać rybki (jak w bajce „Gdzie jest Nemo?”), ale usprawniać swoją pamięć. Gdzie jest MEMO? to zajęcia mające na celu ćwiczenie pamięci dzieci w różnym wieku. W trakcie zajęć gramy wspólnie w znaną każdemu grę MEMORY, którą jednak sami musimy najpierw zrobić. Szukamy różnić i podobieństw na obrazkach. Czasami pracujemy w grupach, innym razem indywidualnie. Przebieg tych zajęć jest całkowicie uzależniony od grupy.

Czas trwania: 2 x 30 min (10 min przerwa)